17. 11. 2014 - po dlouhé době opět větší aktualizace

Doplněny sportovní úspěchy :-)

21. ledna 2014 - Velká aktualizace

Po dlouhé době konečně zaktualizováno!!!

Novinky najdete u Zafči a přidán celý nový odkaz na nabídku výcviku mojí maličkostí.

Nabídku výcviků neleznete zde.

5. 5. 2012 - Klubová výstava a závod o nejlepšího letce

ZAphy získala ocenění V1, CAC, nejlepší fena a klubový vítěz, taky jsme úspěšsně prošli bonitací.

A nejvíce ze všeho mne potěšilo prvenství v Agility :-)

4. a 5. února 2012 - DUO-CACIB Brno

v obou výstavních dnesh získala Zafča ocenění V1, CAC a má tak zaděláno na českého šampiona :-)

27. 10. 2011 - Zaphy je již oficiálně ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

Konečně je to i oficiální, jen kdybych nebyla tak líná, mohlo to být i o měsíc dříve :-)

18. 9. 2011 - Národní výstava Brno

Ami Zaphíria - V1, CAJC, BOJ

Zaphy splnila podmínky pro udělení titulu Český junior šampion

17. 9. 2011 - Klubová výstava Brno - Komárov

Ami Zaphíria - V1, CAJC

Letošní klubovka byla velmi příjemnou akcí pro každého pinčaře. Nejvíce se mi na klubových výstavách líbí, že si všichni fandí a povídají si o svých psech. Atmosféra je každý rok úžasná.

1. - 4. 9. 2011 - Výcvikový víkend s KK Tišnov

Na začátku září jsme vyrazili na výcvikový víkend si zacvičit. Spíše panička než Zafinka, protože jak se již v pátek zjistilo, žádný z páníků neumí správně pochodovat a dělat obraty. Proto jsme dostali důsledné školení od Bořka, který přeci narozdíl od nás žen byl na vojně.

Každé ráno jsme chodili na stopy, první stopu Zafinka prolítla jako blesk, ale ihned následující den pochopila že to není o létání ale o čmuchání a dala se tedy na čmuchání. Jsme při stopování teprve v začátcích, ale věřím, že pokud si najdu čas, že se rychle zlepšíme.

Také jsme se začali pořádně připravovat na listopadovou zkoušku podle NZŘ. A to ZZO, neboli zkouška základníí ovladatelnosti. Zjistili jsme, že umíme vše, ale jen napůl a ještě k tomu špatně. Důsledný výcvik nás nemine, teda hlavně paničku :-)

Už se těšíme na příští rok, kdy proběhne další takový víkend se stejně dobrým kolektivem páníčků a pejsků.

28. 8. 2011 - MVP Interdogbohemia Mladá Boleslav

Na tuto výstavu jsme se velice těšili. Udělali jsme si k ní prodloužený víkend. V pátek jsme dorazili na Máchovo jezero, kde jsme přespali. V sobotu jsme jeli navštívit dva hrady - Housku a Kokořín. K našemu potěšení si je oba dva mohla Zafinka prohlédnout i zevnitř. Nejspíše proto, že hrady nejsou státní, nýbrž soukromé. Zafince se výlet moc líbil, jen na hradě Houska se bála čerta, který na ni mával kopitem.

V neděli jsme absolvovali výstavu v krásném kolektivu našich pinčích příbuzných. Jen jsme měli smůlu, že Zafinka měla v kruhu oponentku, která se panu rozhodčímu Václavíkovi líbila více. I přeto jsme získali ocenění V2. 

26. 6. 2011 - MVP Intercanis Brno

Dnes jsme byli se Zafinkou na naší první velké výstavě. Zezačátku jsme v příjemném kolektivu přečkali dlouhé hodiny čekání, než na nás přijde řada.

První šel Zachárek a získal ocenění V1, CAJC. Po něm následovali další dva pejskové, kteří si rozdělili CACIB a r. CACIB. Až na konec jsme šli my. Zafinka se krásně předvedla v kruhu, ukázala paní rozhodčí všechny zoubky a jako perličku na konce se nechala změřit a to i přes to, že měřidlo nikdy neviděla. Paní rozhodčí Vodrážková Zafince naměřila 50 cm. Ale říkala, že je určitě nemá :-)

Zadala Zafince známku V1, CAJC. Poté jsme šli bojovat s bráškou o nejlepšího mladého a Zafinka VYHRÁLA! Což mne velmi potěšilo. V rychlém sledu jsme vybojovali i BOB :-) Vše se seběhlo tak rychle, že jsem si chvíli ani neuvědomovala, co všechno Zafinka vyhrála.

Nakonec jsme se šli ukázat do závěrečných kruhů, ale tam už sme veliké ambice neměli. Ale získali jsme pohár :-)

Zafinka dojela domů s novými hračkami a plnou igelitkou pamlsků.

Další výstava nás čeká 28. srpna v Mladé Boleslavi, tak snad vybojujeme dalšího CAJCE :-)

31. 5. 2011 - Zafirka slaví své PRVNÍ narozeniny :-)

A dostala k nim dort plný dobrot :-) je uvařený z vepřových nožiček, v něm zamíchaná samozřejmě mrkvička, nějaké bylinky a Zafinčina oblíbená ředkvička.

A jak se Zafča tvářila když ten dort uviděla?

 

21. 5. 2011 - Po dlouhé době opět aktualizace

Po dlouhé době jsem se odhodlala udělat něco se stránkami :-) Nevím ještě přesně co, ale celé je pozměním a budu se snažit aby byli přehlednější.

Od poslední aktualizace se událo mnoho věcí:

  • Se Zafirkou jsem začala navštěvovat KK Tišnov, kam docházíme pravidelně v pátek a v neděli.  V pátek cvičíme pomocí pozitivní motivace a Zafirku to moc baví. V neděli máme prvně také pravidelný výcvik, ale pod vedením jiného výcvikaře. Po tomto výcviku jdeme vždy na agility, které mimochodem Zafinku také baví :-)
  • Také jsem přihlásila Zafirku na její první velkou výstavu, koná se v červnu v Brně, tak nám všichni držte palce a snad nám dobře dopadne :-)

1. 1. 2011 - Silvestr bez újmy na zdraví :-)

Měla veliký strach z toho, že Zafinka bude mít strach z petard a všelijakých dělbuchů jako Ešlinka. Avšak byl zbytečný. Zafinka rány vůbec nevnímala, spinkala a chvilkami jedním očkem koukala na Ešlinku, jetli ona se moc nebojí. I ta se letos nebála tolik jako loni. Prostě mě holky krásně potěšily a přežili silvestr ve zdraví.

6. 11. 2010 - A další fotky

Tentokrát konečně v postoji, ale nic moc. Taky se musíme pochlubit, že Zafince už vypadly všechny špičáky a má tam místo nich krásné nové zoubky.

31. 10. 2010 - Nové fotky!

24. 10. 2010 - Zoubky

Dneska Zafince vypadl jeden z horních špičáků a hned se jáí tam klube další. Druhý špičák sice ještě nevypadl, ale hezky se kýve a vedle něj se také něco krásného klube. Včera taky vypadla jedna stolička na hoře a poslední z předních řezáků (ten je jediný odchycený a schovává se v hrníčku:-)

Chudák Ešlinka je stále nemocná, tak snad to bude po zítřejší injekci lepší:-(

20. 10. 2010

Ešlinka je chudák stále nemocná a od pana veterináře dostala injekci antibiotik a v pátek a v pondělí bude mít další, tak snad se to zlepší.

18. 10. 2010 - Nemoc

Obě fenečky nám skolilo nachlazení. Každá dostala po jedné injekci a pravidelně budou dostávat jitrocelový sirup. Chudák Zafinka nemůže kvůli tomu na cvičák, ale příští týden už si ho nenecháme ujít.

1. a 8. 10. 2010 - Výlet do Brna

V tyto dny jsem vzala Zafinku do Brna, aby si zvykala na zvuky velkoměsta.

Zafinka v autobuse a šalině je velmi hodná a poslušná, avšak když vystoupíme na rušném místě, tak je velmi vylekaná.

Na 8. října jsme se domluvili s paní Radkou a Zafinčinou sestřičkou Elis, že se s nimi potkáme a půjdeme na procházku do parku. Holky si spolu hrály a dováděly tak, že se na ně všichni koukali, kde berou tu energii. Cestou domů byla Zafinka tak unavená, že jsem si ji dala na klín a ona spokojeně spinkala až domů.

25. 9. 2010 - Klubová výstava!!!

V tento krásný den proběhla klubová výstava pinčů v Brně - Komárově. Jeli jsme se se Zafinkou podívat na staré tváře a při té příležitosti se i vyzkoušet předvést.

Předvedení se nám sice moc nepovedlo, ale i tak se Zafinka paní rozhodčí Ovesné moc líbila a dostala známku VN 1 a nádherný posudek!!!

Na výstavě byl také bráška Zachariáš a velké kupa dalších pinčů. Zafinka se se všemi kamarádila, ale od Zachariho se ani nehla (nebo on od ní?). Hráli si spolu téměř celý den. Taky to bylo večer poznat. Zafinka spala a spala a spala. Jen se v sedm hodin probudila na večeři a spala dál. Když jsem si myslela, že v neděli už bude fit, tak jsem se mílila. Zafča spala dál. Už jsem začínala mít strach, jestli se náhodou nenachladila, když Zafinka přiběhla z pelíšku a začala dělat lumpárny. 

20. 9. 2010 - Výlet do Brna

Zafinka má za sebou další kousek socializace. Vypravili jsme se autobusem do Brna do zverimexu koupit nový obojek, pár pamlsků a také výstavní vodítko na sobotní výstavu.

Cestu v autobuse Zafinka zvládla na jedničku, ve zverimexu byla tak hodná, že jsem jí a Ešlince koupila sušený ouška. Obojek sme vybrali žlutý, široký asi 2 cm, který se paničce moc líbí, ale doma jí všichni řekli, že je odporný. Tak nevíme co si myslet. Ale aspoň si Zafinka nebude moc ničit svůj krásný krčet, když každou cestu domů tak krásně táhne, jak se těší na pelíšek. Výstavní vodítko máme červené, to sice Zafča nebyla moc nadšená, přeci jen nechápala na co ho panička chce, ale řekla si, že jak bude moct tak ho rozkouše. Jen škoda, že je schovaný v šuflíku.

Domů už jsme jeli autem s maminkou. Zafinka byla tak unavená z krátké návštěvy Brna, že doma ihned usnula.

15. 9. 2010 - Další cvičení

Tak jsme opět vyrazili za sourozenci na cvičák. Dneska sice nebyla Zafinka tak šikovná jako minule, beztak díky paniččině nepozornosti a tomu, že v týdnu se Zafčou málo civčila, ale stejně to šlo Zafince moc dobře. Byla chudák nevyspaná.

Přišla s námi cvičit i paní s další sestřičkou Eliškou, která byla, chudák, tak vylekaná/rozjařená z tolika stejně starých psů, že ani cvičit nestíhala.

8. 9. 2010 - Cvičistě s bratříčkem Zachouškem a sestřičkou Adrikou

Volala nám paní chovatelka Pleskačová. Dozvěděli jsme se od ní, že každou středu bude probíhat výcvik v Kuřimi na který bude chodit i bratříček Zachary a sestřička Adrika. To se nám velice líbilo a rozhodli jsme se, že budeme chodit s nimi. Navečer jsme vyrazili. Na cvičišti nás bylo celkem 5 - Zafča, Zachary, Adrika a ještě dvě štěňátka ohařů.

Zafinka opět poctivě cvičila, jsem z ní moooooc nadšená. Je to holčička vnímavá a velmi šikovná.

Příště prý přijde ještě jedna sestřička - Eliška z Lidické.

5. 9. 2010 - Cvičák!!!

Konečně jsme navštívili kynologické cvičiště v Tišnově! Zafinka byla chvíli vyděšená z velkého počtu psů, ale za chvíli si zvykla a plně se soustředila na výcvik. Byla moc šikovná. Ale zjistila jsem, že se trochu bojí cizích lidí, ale jak je pozná, tak už je to v pořádku.

26. 8. 2010 - 3. očkování

Dnes jsme se Zafinkou navštívili pana veterináře. Zafinka byla moc hodná a jak jí všechny ty pamlsky chutnaly, ani si nevšimla, že jí pan veterinář píchl injekci :-P

Předpokládali jsme, že když nebyla vyspaná, tak po příjezdu bude spinkat. Opak byl pravdou. Více jak půl hodiny jsme si ještě hráli. Zafinka běhala a skákala a kousala, no prostě vše, co takové malé štěňátko zvládne. Při té honičce se dokonce stihla navečeřet. Kdo by to čekal, že? Nakonec ovšem lehla a spala jak zabitá téměř do rána :-)

24.a 25. 8. - U Baxíka

Baxík je mladý šesti měsíční labrador. Celou návštěvu byl téměř k neutahání a chvílemi vypadal, že bude mít každou chvíli infarkt, pak ale pochopil, že Zafinka potřebuje i spát a tak se uklidnil a pouze hlídá, zda mu Zafča někde nečůrá. Za dva dny stihla Zafinku oblízat ze všech stran a to hned několikrát, takže čistějšího pinče jste snad neviděli :-)

Zafince se u Baxíka jinak moc líbilo, avšak doma je doma :-P

20. - 22. 8. 2010 - Návštěva u Babičky

Absolvovali jsme se Zafčou první výlet. Jeli jsme k Babičce oslavovat narozeniny. Vydali jsme se k ní již v pátek večer a domů jsme se vrátili v pozdních nedělních hodinách. Zafča byla na návštěvě moc hodná. Dokonce tak moc, že jsem to od ní ani nečekala.

V sobotu dorazila Ešlinka a dva jorkšíři, ti se ale nechtěli se Zafčou moc kamarádit. V neděli byli ve vesnici ještě hody, tak jsme se Zafinkou se šli podívat. Byli jsme tam jen chvilinku, aby si Zafinka zvykala. Chvíli se bála tolika lidí a hlasitého povídání z jeviště, po chvíli však pochopila, že se to nejspíš nezmění a pomalinku zvedala ocásek. Nejvíce se však začal vrtět, když jsme se po chvíli otočili k domovu. 

Po návratu domů vběhla Zafinka do pelíšku a spinkala celou noc. Byl to pro ni náročný víkend. A to ještě netuší, že 24. srpna jedeme ná návštěvu k Martince a šesti měsíčnímu štěněti labradora Baxíkovi.

16. 8. 2010 - Rosteme jako z vody!

Přidány nové fotky a video!

Od té doby co Zafču máme, již přibrala1,5 kg - teď váží 6,8 kg. Nám to sice doma tak nepřijde, ale ti, co ji nevidí každý den ihned poznají, jak rychle roste.

Je to naše šikulka veliká. Vždycky když chce čůrat nebo kakat, tak si zakňučí, my ale nejsme vždy tak rychlí jako Zafinčiny potřeby a nějaká ta nehoda se nám sem tam přihodí.

1. 8. 2010 - Konečně doma!

Dneska jsme si přivezli Zafinku - černou fenku Německého pinče. Více v Zaphíria.

11. 7. 2010 - Zaphíria

Stránky jsou po dlouhé době opět aktualizovány. Přidala jsem nový odkaz - Zaphíria. Jedná se o fenečku, kterou si 1. srpna dovezeme z chovatelské stanice Ohnivá záře.

31. 5. 2010 - Rozhodnutí

Jelikož se nám nezadařilo krytí, ze kterého jsme si chtěli nechat fenečku, rozhodli jsme se, že si fenečku pořídíme odjinud. Již jsme si ji vybrali. Narodila se dnes v chovatelské stanici Ohnivá záře, ze spojení Akim vom Barumer See a Frenie Myrduke King Black.

5. 5. 2010 - Neúspěšné krytí

Je nám to velice líto, ale letošní krytí nebylo úspěšné.

4. 5. 2010 - Nové fotky!

Přidány fotky jaro 2010.,6. - 7. 2. 2010 - DUOCACIB Brno 2010!

6. a 7. února 2010 se na Brněnském výstavišti konala mezinárodní výstava psů. 

V plemeni Německý pinč byl v obou dnech vítězem plemene zvolen Akim vom Barumer See, otec našich budoucích štěňátek. 

1. 1. 2010 - Stránky úspěšně spuštěny!

Dnes byly s velikou radostí spuštěny naše nové stránky. 

Budeme vás na nich informovat o novinkách v naší CHS, co chystáme a co již bylo spácháno.

S pozdravem CHS Německých pinčů z Podemlýna